Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transformice l Sahte Sunucular Ve Hesap Güvenliğiniz Hakkında l Önemli Konu !
Merhaba peyniri çok seven, peynir için faresini bile takas eden arkadaşlar.

Biliyorsunuz ki bu aralar hesap çalma olayı çok fazla arttı. İnsanlar hesaplarını nasıl çaldırabiliyorlar onu hala anlamış değilim. Ama bir şekilde hala hesabını çaldıranlar var.

Sukelaci hesap güvenliği ile ilgili bir konu paylaşmıştı. Ondan önemli yerleri size daha ayrıntılı anlatacağım. Umarım konumu okursunuz. Size işe yarayacağını düşünüyorum. Belki en azından hesap çalma olayları azalır.

1. Hesabınızın eposta onayını mutlaka yapın!
Sukelaci'nin resmi forumda açtığı konudada üstüne basarak anlattı. Hesabınız eğer çalınırsa eposto onayı ile hesabınızı geri almanız mümkün olabilir. Unutmayın ki hesabınıza onaylattığınız eposta adresini sizden başka kimse bilmez ise daha güvende olursunuz.

2. Takas, hesap satma, alma gibi işlerden uzak durun!
Hesapların bir çoğu bunlar yüzünden çalınıyor. "Hesapları takas edelim mi?" "Hesabını satsana?" gibi sizden hesabını almak isteyen kişilerden uzak durun. Bunların amacı sizin hesabınızı çalmak olabilir. Zaten hesap satmada yasak. Eğer bir moderatör hesabınızı sattığınızı veya başka bir hesap aldığınızı duyarsa o hesabı banlar.

3. Transformice'nin gerçek sitesinden başka hiç bir yere şifrenizi vermeyin!
Biliyorsunuzdur ki bir çok site peynir yüklenir, first yüklenir, eşya verilir gibi vaatlerle sizden şifrenizi istiyor. Böyle bir olasılık bile yok. Moderatörler peynir yükleyemezken normal bir site sizin hesabınıza nasıl peynir yüklesin ki?

4. Benim hesabım çalıntı hesap diye banlandı!
Bu yakınlarda bununla çok sık karşılaşıyoruz. Bir çok kişinin hesabı sınırsız olacak banlandı. Sebep ise çalıntı hesap olarak gösterildi.
Eğer sizinde hesabınız çalındıysa bir moderatöre ulaşıp hesabınızın banlanmasını isteyebilirsiniz. Tabi ki bu o kadar kolay değil.

6. Kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın!
Bu hesap çalma olaylarının biraz dışında kalıyor ama hatırlatmakta fayda var. Ben burada fazla açıklama yapmayacağım çünkü Suke bol bol açıklama yapmış. Onları okuya bilirsiniz;

Senin dediğin konulara zaten dikkat ediyorum!
Diyorsanız zaten sizin hesabınız güvendedir. Kolay kolay çalınamaz. Hiç kimseye şifrenizi vermezseniz, eposta onayınızı yaparsanız, sıklıkla şifrenizi değiştirirseniz o hesabı sizden başka kimse kullanamaz.
Bu devirde hesap şifreni kardeşine bile vermeyeceksin. Çünkü o bile hack açıp hesabınızı banlatabilir. Sonra moderatörlerle kafa patlatın. Yok kardeşim girmiş hack açmış. Ben görmedim falan filan...

*Tamam ama benim hesabım çalındı! Ne yapmam gerek?
Resmi forumdan Sukelaci'ya özel mesaj ile durmunuzu bildirin. O size gerekenleri anlatır. Veya hesabınızı banlar. Özel mesaj atmak için: Linkleri görüntüleyebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

Hesap güvenliğiniz için yapmanız gerekenler:
Asla ve asla hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.
Güçlü bir şifre kullanın.
Eposta adresinizi mutlaka hesaplarınıza kaydettirin.
Belirli aralıklarla şifrenizi değiştirin.
Mümkün olduğunca genel kafe, internet kafe ya da toplu bağlantıların kullanıldığı yerlerden oyuna girmemeye çalışın. Bu durumlarda doğabilecek ceza işlemlerinde bütün ip bilgilerindeki hesaplar cezalandırılır. Bu yüzden hiç suçunuz yokken ceza alabilirsiniz.
Asla ve asla Linkleri görüntüleyebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın sitesi ve Tigrounette'nin yaptığı standalone programı dışında oyuna bağlanmayın. Bazı standalone programlarına trojan, keylogger tarzı programlar yerleştirilebiliyor ve hesap bilgileriniz başkalarının eline geçebiliyor.
Hesap satışı, takası, devri kesinlikle yasaktır. Butür tekliflerden kesinlikle uzak durun.
Kendini moderatör, yönetici olarak tanıtan kişilerden kesinlikle uzak durun ve gördüğünüz ilk yetkiliye durumu bildirin.
✔The Prof✔The Prof✔TheProf✔

✔Her Türlü Destek Verilir✔

[-]
Hızlı Cevap

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar:
3 Ziyaretçi

Yazılım © MyBB 1.8.37 Tema © iAndrew 2016
Çeviri: © MCTR Edward

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform