Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook'ta Sayfa Nasıl Düzenlenir ?
Şimdide oluşturduğumuz sayfada FBML kodlarını nereye nasıl uygulayacagımızı anlatacağım. FBML kodları nedir derseniz kabaca anlatmak geregirse hani sayfalarda " Hoşgeldiniz Yöneticiler Admine Mesaj At vs vs." gibi düzenlemelerdir. Sizde sayfanızda bunları kullanacbileceksiniz. Tabiki bu konuyu okuduktan sonra Şimdi anlatıma geçelim artık..

İlk önce sayfamızın profil resmi altında bulunan " Sayfa'yı Düzenle " seçeneğine basıyoruz.

v27nj.png

Sayfayı düzenle seçeneginde aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Oradan altını çizdiğim seçenek olan " Uygulamalar " a basın. Diger seçenekleride yeri gelmişken açıklayalım bari üstü kapalı bir şekilde Yazılanlardan da anladıgınız gibi İzinleri Yönet Profil Resmi vs. ayarlamaları buradan yapılıyor. Onları anlatıma ihtiyaç duymadan yapabileceğinize inanıyorum. Fakat takıldığınız noktada bu bölüme konu açarsanız yardımcı oluruz

v27p8.png

Açılan sayfada sayfaya yüklediğiniz ve yüklü olan uygulamaları görebilir ve buradan düzenleyebilirsiniz. Nasıl düzenleneceğini anlatacağım birazdan Beğeneceğin Uygulamalardan " Statik FBML " yazan bölümün en sağında olan " Uygulama Ekle " seçnegine basıp uygulamayı sayfamıza ekliyoruz..

Uygulamayı sayfamıza ekledikten sonra üstte " FBML 1 " adında bir uygulama bölümü oluşacak. İşte FBML kodlarını bunun içine yazacağız. FBML 1 bölümünde resimde de altını çizdim " Uygulamaya Git " seçeneğine bastıgımızda kodları yazacağımız bölüm çıkacaktır. " Ayarları Düzenle " seçeneğinde ise profilimizdeki Fotoğraflar Videolar gibi sekme oluşturabiliriz. Sekme oluşurmazsak Kutular sekmesi otomatik oluşur ve onun içinde görürsünüz kodlarımızla yaptıklarımızı..

Aşağıdaki resimde " Uygulamaya Git " seçeneğine bastıktan sonra karşımıza çıkan pencere var. Burada " Kutu Başlığı " bölümüne sekme başlığımızı yazıyoruz. Mesela HOŞGELDİNİZ - YÖNETİCİLER vs. bu size kalmış aklınızdakini yazın. Altındaki büyük boşluğa " FBML: " yazan boşluğa ise kodlarımızı ekliyoruz. Eklenecek en güzel kodları ben bu bölümde paylaşacağım zaten takip ederseniz kendinize güzel bir sayfa oluşturabilirsiniz. Herşey bittikten sonra " Değişiklikleri Kaydet " butonuna basıyoruz ve işimiz bitiyor..

Bu arada altta " Sayfanızda şu anda FBML kutuları bulunuyor: " yazısı var. Onu niye yuvarlak içine aldın diye soracaksınız onuda açıklayayım hemen. Diyelim sayfanızda HOŞGELDİNİZ diye bir sekme oluşturdunuz. Bundan bağımsız başka bir sekme daha oluşturmak istiyorsunuz yan yana olacak şekilde işte o zaman " Bir FBML kutusu daha ekle " seçeneğine basıyoruz ve en baştaki " Uygulamalar " kısmına gidiyoruz. Orada " FBML 1 " şeklinde yeni bir tane oluşacaktır. Bazen içinde yazılar oluyor ama siz onları silip yeni kodları yazabilirsiniz.

v27pr.png

Sayfamıza sekmeyi başarılı bir şekilde ekledik. Kendinizde biraz kurcalarsanız bu işi kavrarsınız. Zor bir tarafı yok çok basit aslında başarabilirsiniz ben inanıyorum sizlere. Herhangi bir sorunda bu bölümde konu açarsanız yardımcı olabilirim miley (34):

Bu arada unutmadan arada atladım onu sonra anlatırım diye akıllarda soru işaretleri kalarak konudan ayrılmayın..

Aşağıdaki resim yukarıdan tanıdık gelebilir. Sayfamızı sekme olarak eklemek istiyorsak oluşturduğumuz veya var olan FBML'nin " Ayarları Düzenle " seçeneğine basıyoruz. Karşımıza alttaki gibi bir pencere çıkacaktır. Orada " Sekme: Eklendi(kaldır) " deki " kaldır " yazısına bakınız. seçeneğine basarsanız sekme olarak degilde " Kutular " sekmesinde görürsünüz. Buna dikkat edin

v27q6.png

WZYNqY.gif
AqJ9dr.gif

Konu sabit.

WZYNqY.gif
AqJ9dr.gif

Teşekkürler.
Ara

Önemli değil.

WZYNqY.gif
AqJ9dr.gif

Güncel..

WZYNqY.gif
AqJ9dr.gif

Teşekkürler.
Xenfero, Jan 2014'den beri WebFast'de bulunmaktan gurur duyuyor.

Önemli Değil.

WZYNqY.gif
AqJ9dr.gif

[-]
Hızlı Cevap

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar:
5 Ziyaretçi

Yazılım © MyBB 1.8.37 Tema © iAndrew 2016
Çeviri: © MCTR Edward

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App